Úvod » SEMENA ZELENINY » OKURKA SALÁTOVÁ ODRŮDA DELICIUS /200 SEMEN/
Okurka Delicius je středně raná a velmi výnosná odrůda určená pro pěstování na záhonech. Rostliny jsou silně rostoucí a vytvářejí válcovité plody dlouhé přibližně 13–16 cm, které jsou intenzivně zelené s jemnými světlejšími pruhy. Dužnina je šťavnatá, křehká a velmi chutná, což z této odrůdy dělá ideální volbu pro čerstvou konzumaci i do salátů.
Semena vyséváme v květnu přímo na záhon, případně můžeme rostliny předpěstovat v dubnu v sadbovačích. Okurky vyžadují teplé, slunné stanoviště a humózní, živinami bohatou a dobře propustnou půdu. Doporučený spon je přibližně 80–100 × 15 cm. Během vegetace je důležitá pravidelná zálivka a dostatek živin, které podporují tvorbu kvalitních plodů.
Plody sklízíme postupně podle potřeby, obvykle od července do září. Pravidelná sklizeň podporuje další nasazování nových plodů a prodlužuje dobu plodnosti rostlin.
Okurka Delicius je vhodná především pro čerstvou konzumaci. Skvěle se hodí do:
zeleninových salátů
sendvičů a studených pokrmů
letních zeleninových směsí
studených polévek a osvěžujících nápojů
Pro nejlepší chuť sklízejte plody pravidelně, když dosáhnou optimální velikosti. Pravidelná zálivka pomáhá zabránit hořkosti plodů.
Balení 5g cca. /200 semen/
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
